  • NACZ221M25V10X8TR13F
NACZ221M25V10X8TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACZ221M25V10X8TR13F
HK JDW NO:
10881-NACZ221M25V10X8TR13F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 450mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACZ221M25V10X8TR13F
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm
  • Size Code
    4141
  • Leakage Current
    0.055mA
  • Ripple Current
    450mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Diameter
    10mm
  • Height
    8mm
  • Length
    11mm
  • Width
    10.3mm