  • NACZ221M16V6.3X8TR13F
NACZ221M16V6.3X8TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACZ221M16V6.3X8TR13F
HK JDW NO:
10881-NACZ221M16V6.3X8TR13F
Package:
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 280mA 2.2mm
Quantity:
In Stock : 260
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NACZ221M16V6.3X8TR13F
    Select All
  • Mount
    FLAT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Lead Pitch
    2.2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    340mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    2626
  • Voltage
    16V
  • Ripple Current
    280mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Impedance
    340mOhm
  • Current - Leakage
    35.2μA
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    8mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.6mm