  • NACY151M80V12.5X14TR15F
NACY151M80V12.5X14TR15F
advertisement
Manufacturer No:
NACY151M80V12.5X14TR15F
HK JDW NO:
10881-NACY151M80V12.5X14TR15F
Package:
Datasheet:
Description:
150μF Capacitor 375mA
Step5Bar-code shipping tag
NACY151M80V12.5X14TR15F
    Select All
  • ESR
    240 mΩ
  • Height
    14mm
  • Length
    13.6mm
  • Width
    12.8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    TR, 15 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    80V
  • Size Code
    5050
  • Leakage Current
    0.12mA
  • Ripple Current
    375mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%