  • NACP330M16V6.3X4.5TR13F
NACP330M16V6.3X4.5TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACP330M16V6.3X4.5TR13F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NACP330M16V6.3X4.5TR13F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
33μF Capacitor 20% 51mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACP330M16V6.3X4.5TR13F
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10.1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    2626
  • Leakage Current
    0.00528mA
  • Ripple Current
    51mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    4.5mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.6mm