  • NACK471M10V8X10.5TR13EF
NACK471M10V8X10.5TR13EF
advertisement
Manufacturer No:
NACK471M10V8X10.5TR13EF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NACK471M10V8X10.5TR13EF
Description:
470μF Capacitor 450mA
Step5Bar-code shipping tag
NACK471M10V8X10.5TR13EF
    Select All
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    3933
  • Leakage Current
    0.047mA
  • Ripple Current
    450mA
  • Tan Delta
    0.19
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    160 mΩ
  • Height
    10.5mm
  • Length
    10mm
  • Width
    8.3mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C