  • NACEW222M10V12.5X14
NACEW222M10V12.5X14
advertisement
Manufacturer No:
NACEW222M10V12.5X14
HK JDW NO:
10881-NACEW222M10V12.5X14
Description:
2.2mF Capacitor 20% 510mA
Step5Bar-code shipping tag
NACEW222M10V12.5X14
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • Capacitance
    2.2mF
  • Packing Method
    TR, 15 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    5050
  • Leakage Current
    0.22mA
  • Ripple Current
    510mA
  • Tan Delta
    0.24
  • ESR
    180 mΩ
  • Height
    14mm
  • Length
    13.6mm
  • Width
    12.8mm