  • NACEW221M25V8X10.5TR13F
NACEW221M25V8X10.5TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACEW221M25V8X10.5TR13F
HK JDW NO:
10881-NACEW221M25V8X10.5TR13F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% Tape & Reel 175mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACEW221M25V8X10.5TR13F
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.21Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    3333
  • Leakage Current
    0.055mA
  • Ripple Current
    175mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Diameter
    8mm
  • Height
    10.5mm
  • Length
    9mm
  • Width
    8.3mm