  • NACEW220M50V6.3X6.3
NACEW220M50V6.3X6.3
advertisement
Manufacturer No:
NACEW220M50V6.3X6.3
HK JDW NO:
10881-NACEW220M50V6.3X6.3
Description:
22μF Capacitor 20% 32mA
Step5Bar-code shipping tag
NACEW220M50V6.3X6.3
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2626
  • Leakage Current
    0.011mA
  • Ripple Current
    32mA
  • Tan Delta
    0.1
  • ESR
    7640 mΩ
  • Height
    6.3mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.6mm