  • MULP40-1315
MULP40-1315
advertisement
Manufacturer No:
MULP40-1315
Manufacturer:
EOS Power
HK JDW NO:
266-MULP40-1315
Package:
Datasheet:
MULP40-1315
Description:
MEDICAL ULTRA LOW PROFILE 0.75IN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MULP40-1315
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    MULP40 (40W)
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.00W x 0.75 H 76.2mmx50.8mmx19.1mm
  • Feature
    Standby Output, Universal Input
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    40W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, NEMKO, UL
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    2.67A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 390VDC