  • MULP275-1312
MULP275-1312
advertisement
Manufacturer No:
MULP275-1312
Manufacturer:
EOS Power
HK JDW NO:
266-MULP275-1312
Package:
Datasheet:
MULP275-1312
Description:
MEDICAL ULTRA LOW PROFILE 0.75IN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MULP275-1312
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    MULP275 (275W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 0.75 H 127.0mmx76.2mmx19.1mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    160W 275W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, NEMKO, UL
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    13.33A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC 390VDC