  • MSS1048-472NLC
MSS1048-472NLC
advertisement
Manufacturer No:
MSS1048-472NLC
HK JDW NO:
3194-MSS1048-472NLC
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3647
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MSS1048-472NLC
  • Inductance
    4.7 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    6.9A
  • Frequency - Self Resonant
    38MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    4.36A
  • Case/Size Code
    4039
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    11.4mOhm
  • Inductance Tolerance
    30%
  • Inductance-Nom (L)
    4.7 µH
  • RMS Current (Irms)
    6.9A
  • Height
    5.1mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    10.3mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 16 hours ago)
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    30%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C