  • LHL13NB332JQS
LHL13NB332JQS
advertisement
Manufacturer No:
LHL13NB332JQS
HK JDW NO:
782-LHL13NB332JQS
Datasheet:
LHL13NB332JQS
Step5Bar-code shipping tag
LHL13NB332JQS
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    LH, L Type
  • Size / Dimension
    0.551Dia 14.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • Current Rating (Amps)
    330mA
  • Inductance
    3.3mH
  • DC Resistance (DCR)
    3.4Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    600kHz
  • Q @ Freq
    40 @ 252kHz
  • Inductance Frequency - Test
    252kHz
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm