  • HM66-80102LFTR13
HM66-80102LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM66-80102LFTR13
HK JDW NO:
860-HM66-80102LFTR13
Datasheet:
HM66-80102LFTR13
Description:
Quantity:
In Stock : 800
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HM66-80102LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM66
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    330mA
  • Current Rating
    330mA
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.853Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    3.9878mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    10.2108mm
  • Width
    10.0076mm