  • HM79-20270LFTR13
HM79-20270LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM79-20270LFTR13
HK JDW NO:
860-HM79-20270LFTR13
Datasheet:
HM79-20270LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM79-20270LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM79
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.205W 5.80mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    970mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    970mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    5.7912mm
  • Width
    5.207mm