  • MRS25000C6041FC100
MRS25000C6041FC100
advertisement
Manufacturer No:
MRS25000C6041FC100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MRS25000C6041FC100
Package:
Conformal
Description:
Through Hole 6.04kOhm, Thin Film,
Step5Bar-code shipping tag
MRS25000C6041FC100
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    6.04kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    2.5mm