  • MPX154K305D
MPX154K305D
advertisement
Manufacturer No:
MPX154K305D
Manufacturer:
Illinois Capacitor
HK JDW NO:
373-MPX154K305D
Package:
Radial
Datasheet:
MPX154K305D
Description:
MPX 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 305V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 19983
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MPX154K305D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MPX
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.315W 13.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm