  • ECW-H8512HV
ECW-H8512HV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8512HV
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECW-H8512HV
Datasheet:
ECW-H8512HV
Description:
ECW-H(V) 5.1nF Film Capacitor 3% Radial 800V-DC Through Hole
Quantity:
In Stock : 660
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8512HV
  • Series
    ECW-H(V)
  • Tolerance
    3%
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.1nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    15mm
    PP
  • Size Code
    7126
  • Height
    13mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6.5mm