  • MLZ2012N4R7LT000
MLZ2012N4R7LT000
advertisement
Manufacturer No:
MLZ2012N4R7LT000
HK JDW NO:
769-MLZ2012N4R7LT000
Datasheet:
MLZ2012N4R7LT000
Description:
Quantity:
In Stock : 6401
Step5Bar-code shipping tag
MLZ2012N4R7LT000
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    600mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Current - Saturation
    130mA
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C