  • MLZ2012N150LTD25
MLZ2012N150LTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLZ2012N150LTD25
HK JDW NO:
769-MLZ2012N150LTD25
Datasheet:
MLZ2012N150LTD25
Description:
Quantity:
In Stock : 20
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MLZ2012N150LTD25
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Multilayer
  • Resistance
    611mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    350mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    470mOhm
  • Max DC Current
    350mA
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    90mA
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
  • Height
    1.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm