  • MLZ2012M150WT000
MLZ2012M150WT000
advertisement
Manufacturer No:
MLZ2012M150WT000
HK JDW NO:
769-MLZ2012M150WT000
Datasheet:
MLZ2012M150WT000
Description:
FIXED IND 15UH 250MA 950 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
MLZ2012M150WT000
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    250mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    950mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Current - Saturation
    120mA
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 30%TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm