  • MLZ1608N100LTD25
MLZ1608N100LTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLZ1608N100LTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLZ1608N100LTD25
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MLZ1608N100LTD25
Description:
Quantity:
In Stock : 115846
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLZ1608N100LTD25
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLZ
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    600mOhm
  • Max DC Current
    300mA
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    60mA
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.2 MILLI AMPERE
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm