  • MLR394K100
MLR394K100
advertisement
Manufacturer No:
MLR394K100
HK JDW NO:
571-MLR394K100
Description:
CAP FILM 0.39UF 10% 100VDC RAD
Step5Bar-code shipping tag
MLR394K100
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.39 μF
  • Lead Spacing
    0.591" (15.00mm)
  • Voltage Rating - DC
    100V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    65V