  • MLR394K400
MLR394K400
advertisement
Manufacturer No:
MLR394K400
HK JDW NO:
571-MLR394K400
Description:
CAP FILM 0.39UF 10% 400VDC RAD
Step5Bar-code shipping tag
MLR394K400
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    0.945" L x 0.354" W (24.00mm x 9.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.39 μF
  • Lead Spacing
    0.787" (20.00mm)
  • Voltage Rating - DC
    400V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    200V