  • MLP2520V4R7ST0S1
MLP2520V4R7ST0S1
advertisement
Manufacturer No:
MLP2520V4R7ST0S1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLP2520V4R7ST0S1
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
MLP2520V4R7ST0S1
Description:
Quantity:
In Stock : 2719
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLP2520V4R7ST0S1
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    800mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    286mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Rated Current-Max
    0.8A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm