  • MLP2012S3R3MT
MLP2012S3R3MT
advertisement
Manufacturer No:
MLP2012S3R3MT
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLP2012S3R3MT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLP2012S3R3MT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2006
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.45mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • Max DC Current
    900mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    190mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • DC Current
    900mA
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Length
    2.2mm