  • MLK1005SR16JT000
MLK1005SR16JT000
advertisement
Manufacturer No:
MLK1005SR16JT000
HK JDW NO:
769-MLK1005SR16JT000
Quantity:
In Stock : 9989
Step5Bar-code shipping tag
MLK1005SR16JT000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Tolerance
    5%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Current Rating
    80mA
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    160 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Frequency - Self Resonant
    1.1GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    6
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    5.2Ohm
  • Rated Current-Max
    0.08A
  • Inductance-Nom (L)
    0.16 µH