  • MLK0603L18NJT000
MLK0603L18NJT000
advertisement
Manufacturer No:
MLK0603L18NJT000
HK JDW NO:
769-MLK0603L18NJT000
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 24692
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MLK0603L18NJT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    MLK
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
    1
  • Current Rating
    100mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    18nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    6 @ 300MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    6
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.1A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm