  • MLG1005S36NJT000
MLG1005S36NJT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG1005S36NJT000
HK JDW NO:
769-MLG1005S36NJT000
Quantity:
In Stock : 8280
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MLG1005S36NJT000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    5%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Current Rating
    250mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    36 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Frequency - Self Resonant
    1.3GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1Ohm
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • Inductance-Nom (L)
    0.036 μH