  • MLG0603S68NJ
MLG0603S68NJ
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S68NJ
HK JDW NO:
769-MLG0603S68NJ
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S68NJ
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    170.097139μg
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    2.4Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Inductance
    68 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.2GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    5
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.5Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.068 µH