  • MLG0603S3N9S
MLG0603S3N9S
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S3N9S
HK JDW NO:
769-MLG0603S3N9S
Package:
0201
Datasheet:
MLG0603S3N9S
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S3N9S
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    7.6923%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    300mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    3.9 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    6.6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    5
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    5
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    400mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0039 µH