  • MLG0603S30NHT000
MLG0603S30NHT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S30NHT000
HK JDW NO:
769-MLG0603S30NHT000
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MLG0603S30NHT000
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S30NHT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • DC Resistance (DCR)
    1.6Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.6GHz
  • Q @ Freq
    6 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    6
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.1A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    MLG
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
    Unshielded
  • Current Rating
    100mA
  • Inductance
    30nH
  • Test Frequency
    100MHz