  • MLG0603S24NHT000
MLG0603S24NHT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S24NHT000
HK JDW NO:
769-MLG0603S24NHT000
Datasheet:
MLG0603S24NHT000
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S24NHT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    MLG
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    150mA
  • Inductance
    24nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.9GHz
  • Q @ Freq
    6 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    6
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.15A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm