  • MLG0603S22NJT
MLG0603S22NJT
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S22NJT
HK JDW NO:
769-MLG0603S22NJT
Package:
0201
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S22NJT
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    330μm
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    22 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.5GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    6
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    6
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.2Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.022 µH
  • DC Current
    150mA