  • MLG0603S1N5BTD25
MLG0603S1N5BTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S1N5BTD25
HK JDW NO:
769-MLG0603S1N5BTD25
Datasheet:
MLG0603S1N5BTD25
Description:
Quantity:
In Stock : 15284
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S1N5BTD25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    9GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    4 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    4
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.55A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MLG
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    550mA
  • Inductance
    1.5nH
  • Test Frequency
    100MHz