  • MLG0603Q3N8ST
MLG0603Q3N8ST
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603Q3N8ST
HK JDW NO:
769-MLG0603Q3N8ST
Datasheet:
MLG0603Q3N8ST
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603Q3N8ST
  • Surface Mount
    YES
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLG
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    3.8nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.8GHz
  • Q @ Freq
    5 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    5
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.3A
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm