  • MLG0402P1N8ST000
MLG0402P1N8ST000
advertisement
Manufacturer No:
MLG0402P1N8ST000
HK JDW NO:
769-MLG0402P1N8ST000
Datasheet:
MLG0402P1N8ST000
Step5Bar-code shipping tag
MLG0402P1N8ST000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    01005 (0402 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLG-P
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Current Rating
    200mA
  • Inductance
    1.8nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    600mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    8GHz
  • Q @ Freq
    9 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.009 0.22mm