  • MLF2012K390MT00
MLF2012K390MT00
advertisement
Manufacturer No:
MLF2012K390MT00
HK JDW NO:
769-MLF2012K390MT00
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MLF2012K390MT00
Step5Bar-code shipping tag
MLF2012K390MT00
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.4Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    35 @ 2MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Rated Current-Max
    0.004A
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLF
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    4mA