  • MLF2012E5R6J
MLF2012E5R6J
advertisement
Manufacturer No:
MLF2012E5R6J
HK JDW NO:
769-MLF2012E5R6J
Step5Bar-code shipping tag
MLF2012E5R6J
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    15mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    5.6 μH
  • Test Frequency
    4MHz
  • Max DC Current
    15mA
  • Frequency - Self Resonant
    65MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    600mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    5.6 µH
  • Height
    1.2446mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm