  • MLF2012DR27J
MLF2012DR27J
advertisement
Manufacturer No:
MLF2012DR27J
HK JDW NO:
769-MLF2012DR27J
Step5Bar-code shipping tag
MLF2012DR27J
    Select All
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.25mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.45mm
  • Current Rating
    250mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    270 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    300MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    350mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.27 µH