  • MLF2012A3R9K
MLF2012A3R9K
advertisement
Manufacturer No:
MLF2012A3R9K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLF2012A3R9K
Package:
Datasheet:
MLF2012A3R9K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLF2012A3R9K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    30mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    3.9 μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • Max DC Current
    30mA
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    45
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    650mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    3.9 µH
  • Special Feature
    MULTILAYER
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.25mm