  • MLF1608E120KTD00
MLF1608E120KTD00
advertisement
Manufacturer No:
MLF1608E120KTD00
HK JDW NO:
769-MLF1608E120KTD00
Datasheet:
MLF1608E120KTD00
Description:
Quantity:
In Stock : 265469
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MLF1608E120KTD00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    10mA
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.8Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    25MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Rated Current-Max
    0.01A
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm