  • MLF1608DR68KTD25
MLF1608DR68KTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLF1608DR68KTD25
HK JDW NO:
769-MLF1608DR68KTD25
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MLF1608DR68KTD25
Description:
Quantity:
In Stock : 4543
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MLF1608DR68KTD25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    3.997283mg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    70mA
  • Inductance
    680nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.25Ohm Max
  • Max DC Current
    70mA
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    15 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Q Factor
    15
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 MILLI AMPERE
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm