  • MLF1005LR39K
MLF1005LR39K
advertisement
Manufacturer No:
MLF1005LR39K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLF1005LR39K
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MLF1005LR39K
Description:
Quantity:
In Stock : 17616
Step5Bar-code shipping tag
MLF1005LR39K
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    MLF
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    50mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    390nH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    410mOhm Max
  • Max DC Current
    10mA
  • Frequency - Self Resonant
    210MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    25 @ 10MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Q Factor
    25
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm