  • MLF1005G1R8KT
MLF1005G1R8KT
advertisement
Manufacturer No:
MLF1005G1R8KT
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLF1005G1R8KT
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MLF1005G1R8KT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLF1005G1R8KT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    30mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.05Ohm Max
  • Max DC Current
    30mA
  • Frequency - Self Resonant
    90MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 10MHz
  • Q Factor
    30
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm