  • MKP2G012201B00KN00
MKP2G012201B00KN00
advertisement
Manufacturer No:
MKP2G012201B00KN00
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-MKP2G012201B00KN00
Package:
Description:
Cap Film 0.0022uF 400V PP 10% (7.2 X 3 X 7.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 100°C Automotive Tape and Roll
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKP2G012201B00KN00
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Product Weight (g)
    0.255
  • Packaging
    Tape and Roll
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    200VAC|400VDC