  • FKS2G011001A00KF00
FKS2G011001A00KF00
advertisement
Manufacturer No:
FKS2G011001A00KF00
HK JDW NO:
864-FKS2G011001A00KF00
Package:
Description:
Cap Film 0.001uF 400V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 100°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FKS2G011001A00KF00
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.213
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    200VAC|400VDC