  • MKP1847C630275Y2
MKP1847C630275Y2
advertisement
Manufacturer No:
MKP1847C630275Y2
HK JDW NO:
886-MKP1847C630275Y2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
MKP1847C 30μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 600V-DC 275V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
MKP1847C630275Y2
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MKP1847C
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.811 46.00mm