  • ECQ-E4124JFW
ECQ-E4124JFW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4124JFW
HK JDW NO:
590-ECQ-E4124JFW
Description:
ECQ-E(F) 0.12μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1540
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4124JFW
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.197W 18.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    7320
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    18.5mm
  • Width
    5mm