  • MI1210K600R-10
MI1210K600R-10
advertisement
Manufacturer No:
MI1210K600R-10
HK JDW NO:
449-MI1210K600R-10
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
MI1210K600R-10
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 1210 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MI1210K600R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Weight
    269.88746mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    MI
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    1.5A
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    60Ohm
  • Max DC Current
    1.5A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    35mOhm
  • Impedance @ Frequency
    60Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.4mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm