  • FBA03HA450BB-00
FBA03HA450BB-00
advertisement
Manufacturer No:
FBA03HA450BB-00
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-FBA03HA450BB-00
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FERRITE BEAD 35 OHMS AXIAL LEAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FBA03HA450BB-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Series
    FB
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.177L 2.50mmx4.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Test Frequency
    50MHz
  • Impedance
    45Ohm
  • Max DC Current
    7A
  • Filter Type
    FERRITE BEAD
  • Rated Current
    7A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    35Ohm @ 50MHz
  • Diameter
    2.5mm
  • Height
    4.5mm